Forum Metodyczne Grupy Merito 2023

17 listopada, 2023

17 listopada zakończyło się dwudniowe Forum Metodyczne Grupy Merito dedykowane branży szkolnictwa wyższego. Tegoroczna edycja odbyła się w gmachu Uniwersytet WSB Merito Wrocław pod nazwą „Metodyk(a) Przyszłości. Zmiany w edukacji wyższej” i zorganizowana została we współpracy z Polską Unią Edukacyjną.

Pierwszego dnia trwały intensywne dyskusje online z udziałem ekspertów m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, UMK, Collegium Civitas, Edukatorium i San Francisco State University. Tematem przewodnim było dostosowanie edukacji do gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji. Omawiano również, jak efektywnie wykorzystać nowoczesne narzędzia w dydaktyce akademickiej, wspierając studentów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Tego dnia w wydarzeniu uczestniczyło łącznie 300 osób reprezentujących 40 uczelni.

Drugi dzień przeznaczony był na warsztaty stacjonarne z udziałem ponad setki wykładowców z Grupy Merito. Tematyka obejmowała m.in. wypalenie zawodowe, angażowanie studentów, efektywność materiałów edukacyjnych oraz zastosowania AI, VR i platform Machine Learningowych w kształceniu studentów.

pl_PLPolish