+48 71 356 15 09

rektorat@dsw.edu.pl

ul Strzegomska 55, 53-611 Wrocław

UNIWERSYTET DOLNOŚLĄSKI DSW

Uniwersytet Dolnośląski DSW w rankingu Perspektywy od lat uznawany jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku oraz jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnia kształci na Wydziale Studiów Stosowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami w oparciu o autorskie i wielokrotnie nagradzane programy kształcenia. Uniwersytet Dolnośląski DSW posiada pełne uprawnienia akademickie do nadawania tytułu doktora oraz doktora habilitowanego. Nauczyciele akademiccy uczelni to wybitni eksperci, którzy jako praktycy oraz specjaliści współpracujący z uczelnią stanowią jej najmocniejszą stronę. Szkoła od lat podejmuje aktywną współpracę z własnymi absolwentami, co jednocześnie potwierdza wysoki poziom i praktyczny charakter prowadzonych studiów. Możliwość podjęcia zagranicznych studiów oraz staży w ramach programu ERASMUS+ jest niewątpliwym atutem Uczelni. W ramach uczelni aktywnie funkcjonują także galeria sztuki, teatr akademicki, Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz własne Centrum Konferencyjne.

Uniwersytet wchodzi w skład Federacji Naukowej WSB-DSW Merito. Federacja Naukowa WSB-DSW Merito to pierwsza w Polsce federacja naukowa powołana na mocy Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce z 2018 roku. Jest to jednostka naukowa skupiająca pięć niepublicznych uczelni akademickich. Jej celem jest synergia potencjału naukowego uczelni – jednostek uczestniczących.

Osoba reprezentująca w PUE: Maciej Kolasiński, przedstawiciel Założyciela uczelni, Wiceprezes Zarządu Centrum Rozwoju Szkół Wyższych Merito

Działalność: Kształcenie na poziomie wyższym - licencjackim, magisterskim i podyplomowym. Uprawnienia doktorskie i habilitacyjne w 8 dyscyplinach (za pośrednictwem Federacji Naukowej WSB-DSW Merito).

Rok założenia: 1997

pl_PLPolish